Fantasy Park
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

GS-X Nie podnosi pługa brak błedów - czyli spostrzerzenia

3 posters

Go down

GS-X Nie podnosi pługa brak błedów - czyli spostrzerzenia  Empty GS-X Nie podnosi pługa brak błedów - czyli spostrzerzenia

Post  Mentor Fri Feb 10, 2012 11:45 pm

Witam
W Płocku tor 5 w zależności od obciążenia wiesza się w sposób dosyć dziwny, nie zbite kręgle po czym stół + pług opada. Podnosi się sam stół pług zostaje w dole maszyna oczekuje na kule. Maszyna reaguje na Reset, nie wyrzuca błędu, stan czujników G SM i ST Podejrzewałem wieszanie się systemu, do momentu aż zauważyłem że maszyna reaguje na reset.
Prawdopodobnie silnik od stołu nie zmienia obrotów z CW na CCW ponieważ silnik sterowany jest triakami i jedyne co mi do głowy przychodzi to wadliwy program. Po przełożeniu Eproma z jednej maszyny do drugiej na pamięci "prawdopodobnie wadliwej" wartości scores zostały wyzerowane, zaś na drugiej pozostały bez zmian.

Jak na razie maszyny działają bez większych problemów, jednak pamięć będę chciał wymienić na nową kość z programem z drugiej maszyny.

Gdyby ktoś coś potrzebował dysponuje programatorem wellon VP990, programatorem do układów Microchip i Atmel.
Jeśli by zaszła taka potrzeba także jestem w stanie wymienić układy SMD i BGA Smile mam w domu mały warsztat.
Pozdrawiam
Mentor
Mentor
forumer

Posts : 91
Join date : 2012-02-02
Age : 40
Location : Płock

Back to top Go down

GS-X Nie podnosi pługa brak błedów - czyli spostrzerzenia  Empty Re: GS-X Nie podnosi pługa brak błedów - czyli spostrzerzenia

Post  Mentor Mon Feb 20, 2012 8:30 pm

Podmieniona płyta wykonawcza - problem nadal występował
Podmieniona płyta CPU - Nadal problem istnieje.
Po zresetowaniu serwera i podregulowaniu czujnika kuli rzadziej się to dzieje, ale się nadal zdarza.

Jakieś pomysły ?
W diagnostyce problemu brak, nie do końca wiem czy serwer ma coś tu do gadania poza zliczaniem punktów, ale jeśli ma to jeszcze mi on po głowie chodzi.
Mentor
Mentor
forumer

Posts : 91
Join date : 2012-02-02
Age : 40
Location : Płock

Back to top Go down

GS-X Nie podnosi pługa brak błedów - czyli spostrzerzenia  Empty Re: GS-X Nie podnosi pługa brak błedów - czyli spostrzerzenia

Post  Mentor Sat Feb 25, 2012 2:41 am

Sprawa tak jak by rozwiązana, chwytak który podnosi pług tak lata, że czasem często opiera się o zaczep zamiast wejść pod niego i go podnieść.
Co dziwniejsze, przekopałem dokumentację odnośnie regulacji i nic nie znalazłem na ten temat.
Jedynym sensownym sposobem jaki przyszedł mi do głowy to doczepienie kawałka stali który nieco stabilizuje cały chwytak, jeśli ma ktoś podobne doświadczenia i wie jak to wyregulować będę wdzięczny za sugestię.

Zdjęcie / filmik podrzucę niebawem
Mentor
Mentor
forumer

Posts : 91
Join date : 2012-02-02
Age : 40
Location : Płock

Back to top Go down

GS-X Nie podnosi pługa brak błedów - czyli spostrzerzenia  Empty Re: GS-X Nie podnosi pługa brak błedów - czyli spostrzerzenia

Post  Coolman Sun Feb 26, 2012 2:07 pm

no właśnie jakieś foto by się przydało bo tak to jak wróżenie z fusów , bo ten chwytak trochę części ma i nie wiadomo na której pojawia się ten luz.
Coolman
Coolman
advanced forumer

Posts : 104
Join date : 2010-10-14
Age : 39
Location : Kraśnik/Lublin

Back to top Go down

GS-X Nie podnosi pługa brak błedów - czyli spostrzerzenia  Empty Re: GS-X Nie podnosi pługa brak błedów - czyli spostrzerzenia

Post  Mentor Sun Feb 26, 2012 4:21 pm

Niestety filmik w warunkach nocnych zwyczajnie nie wyszedł, mam zdjęcie który wieszak + przeróbka

Ten Ceownik zwyczajnie powoduje szybsze ustabilizowanie się chwytaka kiedy się huśta.

GS-X Nie podnosi pługa brak błedów - czyli spostrzerzenia  Chwytak_JPG_300x300_q85

Tu zaznaczyłem jak się opiera chwytak o zaczep pługa, nie mogłem tego zademonstrować gdyż wszystkie tory działały i byłem na nocnej zmianie Wink

GS-X Nie podnosi pługa brak błedów - czyli spostrzerzenia  Chytak2_jpg_300x300_q85

Niestety nie wiem jak to wyregulować aby się nie huśtało, albo podchodziło do uchwytu troszkę pod innym kontem.
Mentor
Mentor
forumer

Posts : 91
Join date : 2012-02-02
Age : 40
Location : Płock

Back to top Go down

GS-X Nie podnosi pługa brak błedów - czyli spostrzerzenia  Empty Re: GS-X Nie podnosi pługa brak błedów - czyli spostrzerzenia

Post  Coolman Sun Feb 26, 2012 4:38 pm

całe to ustrojstwo jest zaczepione do dużego koła zębatego za pomocą mimośrodu spróbujcie przepiąć łańcuch w inną dziurkę w tym kółku powinno to wydłużyć lub skrócić ramię i ułatwić zahaczenie go o pług. Rozumiem że ten ceownik to jakaś przeciwwaga czy coś w tym stylu tak?
Coolman
Coolman
advanced forumer

Posts : 104
Join date : 2010-10-14
Age : 39
Location : Kraśnik/Lublin

Back to top Go down

GS-X Nie podnosi pługa brak błedów - czyli spostrzerzenia  Empty Re: GS-X Nie podnosi pługa brak błedów - czyli spostrzerzenia

Post  Mentor Sun Feb 26, 2012 4:41 pm

Na zmianę dziurki to już wcześniej wpadłem, lecz to tylko pogorszyło sprawę.
Ten Ceownik dociąża miejsce w którym się zaczep buja co powoduje szybsze ustabilizowanie go.
Waga 1-1,5kg
Mentor
Mentor
forumer

Posts : 91
Join date : 2012-02-02
Age : 40
Location : Płock

Back to top Go down

GS-X Nie podnosi pługa brak błedów - czyli spostrzerzenia  Empty Re: GS-X Nie podnosi pługa brak błedów - czyli spostrzerzenia

Post  Coolman Sun Feb 26, 2012 4:47 pm

u nas nawet jak "zabujam" tym ramieniem tuż przed rozpoczęciem podnoszenia to i tak chwyta za pług bez problemu , a wszystkie sprężyny są w tym zaczepie? Próbowaliście podmienić cały mechanizm z inną maszyną? może coś się urwało?
Coolman
Coolman
advanced forumer

Posts : 104
Join date : 2010-10-14
Age : 39
Location : Kraśnik/Lublin

Back to top Go down

GS-X Nie podnosi pługa brak błedów - czyli spostrzerzenia  Empty Re: GS-X Nie podnosi pługa brak błedów - czyli spostrzerzenia

Post  Mentor Sun Feb 26, 2012 4:58 pm

Taką podmianę mogę zrobić jak jestem od rana, czyli pon-śr. Nie wcześniej bo po 15 zaczynają się schodzić ludzie Smile

Oglądałem cały zaczep, przy obu maszynach, wygląda że wszystkie sprężyny są na swoich miejscach, w dodatku na pozostałych maszynach te zaczepy też się nie mało huśtają
Jutro jestem od rana nakręcę filmik jak to wygląda podczas pracy na wszystkich maszynach, oraz w jaki sposób się blokuje. Generalnie oglądałem cały zaczep kilka krotnie i szczerze mówiąc nie znalazłem sposobu na to jak go wyregulować aby się mniej bujał.
Mentor
Mentor
forumer

Posts : 91
Join date : 2012-02-02
Age : 40
Location : Płock

Back to top Go down

GS-X Nie podnosi pługa brak błedów - czyli spostrzerzenia  Empty Re: GS-X Nie podnosi pługa brak błedów - czyli spostrzerzenia

Post  Coolman Sun Feb 26, 2012 5:07 pm

Żartem mówiąc "przesmarowaliście maszynę" i tak się rozluźniła że się buja jak jej się podoba Very Happy . Czekam na filmik
Coolman
Coolman
advanced forumer

Posts : 104
Join date : 2010-10-14
Age : 39
Location : Kraśnik/Lublin

Back to top Go down

GS-X Nie podnosi pługa brak błedów - czyli spostrzerzenia  Empty Re: GS-X Nie podnosi pługa brak błedów - czyli spostrzerzenia

Post  Mentor Sun Feb 26, 2012 5:26 pm

Heh żadnej maszyny nie smarowałem, a czyściłem tylko tyle ile mam dostęp od tyłu lub góry. Od miesiąca czekam na ubranie robocze, mojego codziennego mi szkoda choć i tak już spodnie zachlapałem farbą a bluzkę usmarowałem smarem od łańcucha.

Zwyczajnie brak oleju do smarowania poza WD40, na stanie posiadam jedynie Tawot.
Mentor
Mentor
forumer

Posts : 91
Join date : 2012-02-02
Age : 40
Location : Płock

Back to top Go down

GS-X Nie podnosi pługa brak błedów - czyli spostrzerzenia  Empty Re: GS-X Nie podnosi pługa brak błedów - czyli spostrzerzenia

Post  Coolman Sun Feb 26, 2012 5:45 pm

Shocked to wy nawet ubranie robocze macie?
Ja tu przez 5 lat w lumpeksie do roboty się ubieram bo dali tylko koszulinę flanelową 1(słownie jedną)

jak nie smarowane to nie wiem co mu tam jeszcze może dolegać , w sumie to prosty mechanizm i nie ma się tam co zbytnio zepsuć. Sprubuj jeszcze to kółko z mimośrodem i wszystkie punkty obrotu psiknąć tym WD może gdzieś haczy i dlatego nie dochodzi do haka bo bujanie to chyba mu nie przeszkadza wszak wszystkie się bujają więc może gdzieś się przycina.
Coolman
Coolman
advanced forumer

Posts : 104
Join date : 2010-10-14
Age : 39
Location : Kraśnik/Lublin

Back to top Go down

GS-X Nie podnosi pługa brak błedów - czyli spostrzerzenia  Empty Re: GS-X Nie podnosi pługa brak błedów - czyli spostrzerzenia

Post  Mentor Sun Feb 26, 2012 5:55 pm

No właśnie nie mam...
Mentor
Mentor
forumer

Posts : 91
Join date : 2012-02-02
Age : 40
Location : Płock

Back to top Go down

GS-X Nie podnosi pługa brak błedów - czyli spostrzerzenia  Empty Re: GS-X Nie podnosi pługa brak błedów - czyli spostrzerzenia

Post  Mentor Mon Feb 27, 2012 11:12 pm

Obiecane zdjęcia + filmik Wink

Zdjęcia przedstawiają w jaki sposób blokuje się chwytak
GS-X Nie podnosi pługa brak błedów - czyli spostrzerzenia  1__JPG_300x300_q85 GS-X Nie podnosi pługa brak błedów - czyli spostrzerzenia  IMG_3646_JPG_300x300_q85 GS-X Nie podnosi pługa brak błedów - czyli spostrzerzenia  IMG_3647_JPG_300x300_q85

Filmik pokazuje zachowanie chwytaka podczas pracy.



Last edited by Mentor on Mon Feb 27, 2012 11:38 pm; edited 1 time in total
Mentor
Mentor
forumer

Posts : 91
Join date : 2012-02-02
Age : 40
Location : Płock

Back to top Go down

GS-X Nie podnosi pługa brak błedów - czyli spostrzerzenia  Empty Re: GS-X Nie podnosi pługa brak błedów - czyli spostrzerzenia

Post  Coolman Mon Feb 27, 2012 11:26 pm

filmu nie da się obejrzeć bo jest prywatny ,zrób go na publiczny.
Coolman
Coolman
advanced forumer

Posts : 104
Join date : 2010-10-14
Age : 39
Location : Kraśnik/Lublin

Back to top Go down

GS-X Nie podnosi pługa brak błedów - czyli spostrzerzenia  Empty Re: GS-X Nie podnosi pługa brak błedów - czyli spostrzerzenia

Post  Mentor Mon Feb 27, 2012 11:39 pm

Żle ustawiłem, już jest ok Wink rzadko korzystam z youtube
Mentor
Mentor
forumer

Posts : 91
Join date : 2012-02-02
Age : 40
Location : Płock

Back to top Go down

GS-X Nie podnosi pługa brak błedów - czyli spostrzerzenia  Empty Re: GS-X Nie podnosi pługa brak błedów - czyli spostrzerzenia

Post  Coolman Mon Feb 27, 2012 11:55 pm

ty ale na tym filmiku wszystko wydaje się spoko , może trochę za bardzo się buja ale poza tym jest ok.
Coolman
Coolman
advanced forumer

Posts : 104
Join date : 2010-10-14
Age : 39
Location : Kraśnik/Lublin

Back to top Go down

GS-X Nie podnosi pługa brak błedów - czyli spostrzerzenia  Empty Re: GS-X Nie podnosi pługa brak błedów - czyli spostrzerzenia

Post  Mentor Tue Feb 28, 2012 12:30 am

To maszyna w drugiej kolejności z którą będą problemy Smile Wybaczcie, ale nie chce mi się zdejmować obciążenia po to aby za 5 min je na nowo zakładać Wink po drugie dostałem 2 dni wolnego to korzystam z wolnych nadgodzin Wink
Mentor
Mentor
forumer

Posts : 91
Join date : 2012-02-02
Age : 40
Location : Płock

Back to top Go down

GS-X Nie podnosi pługa brak błedów - czyli spostrzerzenia  Empty Re: GS-X Nie podnosi pługa brak błedów - czyli spostrzerzenia

Post  korreks Thu Mar 01, 2012 2:13 pm

Zwróćcie uwagę na jedną rzecz - maszyna nie zgłasza błędów. Podczas gdy w sytuacji kiedy pług nie zostanie podniesiony powinien pojawić się błąd GFound czyli przełącznik G nie oczekiwany ale wykryty. Nawet jeśli nie zrobi tego w trakcie cyklu, to powinna wyswietlić ten błąd po naciśnięciu przycisku reset. A może tak właśnie się dzieje?

korreks
master spamer

Posts : 258
Join date : 2010-08-05
Age : 43
Location : Ruda_Śląska

Back to top Go down

GS-X Nie podnosi pługa brak błedów - czyli spostrzerzenia  Empty Re: GS-X Nie podnosi pługa brak błedów - czyli spostrzerzenia

Post  Mentor Thu Mar 01, 2012 11:31 pm

W trybie serwisu TENPIN o ile dobrze pamiętam, kiedy pług się nie podniósł i został naciśnięty przycisk reset w tedy go zgłaszał, uważam że bład powinien wystąpić już w momencie kiedy maszyna podniesie stół bez pługa, a nie w momencie kiedy wykryje kulę. Serwis brunswicka zasugerował wadliwe czujki kul.
Mentor
Mentor
forumer

Posts : 91
Join date : 2012-02-02
Age : 40
Location : Płock

Back to top Go down

GS-X Nie podnosi pługa brak błedów - czyli spostrzerzenia  Empty Re: GS-X Nie podnosi pługa brak błedów - czyli spostrzerzenia

Post  korreks Fri Mar 02, 2012 12:49 am

Sprawdzę jutro na kilku maszynach czy tak się zachowują - pamięć bywa zawodna Smile

korreks
master spamer

Posts : 258
Join date : 2010-08-05
Age : 43
Location : Ruda_Śląska

Back to top Go down

GS-X Nie podnosi pługa brak błedów - czyli spostrzerzenia  Empty Re: GS-X Nie podnosi pługa brak błedów - czyli spostrzerzenia

Post  Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum