Fantasy Park
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Błąd 07 10 piny obrócone w narożach

Go down

Błąd 07 10 piny obrócone w narożach Empty Błąd 07 10 piny obrócone w narożach

Post  korreks Thu Nov 24, 2011 11:39 am

Dla potomnych przydatna informacja, nie będę pisał gdzie widziałem i kto robił, żeby nie było że taki zły jestem Smile. Niemniej jednak w jednym z centrów występował problem częstego pojawiania się błędu 07 i 04 (dotyczy też 10). Technik dał z siebie wszystko, łącznie z gięciem blachy numer 47-091905-003 "turn plate". Moja uwaga w tym miejscu - zakładamy że pierwszą rzeczą jaką się robi nie jest wymyślanie pinsettera na nowo, trzeba przyjąć że jednak to wszystko w miarę działa. Jeżeli porównuję dwie maszyny i jedna pracuje wyraźnie gorzej to nie "ulepszam" tej gorszej tylko najpierw doprowadzam ją do takiego stanu jak maszyna pracująca prawidłowo. Dopiero potem jeśli chcę mogę coś modzić aby osiągnąć lepsze wyniki (czytaj powiedzmy 3000 fps). Do rzeczy jednak co się okazało przyczyną niedomagania.

Przyczyną było założenie pasków zielonych 15mm na skrajnej linii dystrybucyjnej podczas gdy na skośnym odcinku wciąż były paski cienkie, efektem (przy dokonanym obniżeniu skośnych pasków na tej maszynie) było to, że linia dystrybucyjna zbyt wcześnie przechwytywała kręgiel a ten nie zdążył się wyprostować, co klinowało go o "turn plate" i powodowało zakleszczanie kolejnych pinów w narożu dystrybutora.
Po wymianie na cienkie paski problem zniknął jedynie pozostało teraz przywrócić blachę do pierwotnego stanu. Warto czasem przed wykonaniem czegoś zastanowić się dwa razy. Neutral

korreks
master spamer

Posts : 258
Join date : 2010-08-05
Age : 43
Location : Ruda_Śląska

Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum