Fantasy Park
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Problem z uruchomieniem Vector

+2
korreks
Arek
6 posters

Go down

Problem z uruchomieniem Vector Empty Problem z uruchomieniem Vector

Post  Arek Mon Sep 20, 2010 4:31 pm

Witam Panowie.
Dziś od rana w części Poznania były skoki napięcia, załapało się również nasze fantasy i mamy problem z komputerem na recepcji, a konkretnie z uruchomieniem Vector'a. (Bilard też nie działa ale to mniejsze zmartwienie). Jest jakiś problem z połączeniem między komputerem a serwerami. Serwery są uruchomione, na jednym torze jest włączona nawet gra, maszyna śmiga, liczy punkty, ale nie ma dostępu do czegokolwiek przez komputer (gra była włączona jeszcze przed awarią komputera). Połączenie sieciowe ma status - connected, ale SQL Server Service Menager jest oznaczony na czerwono i przy próbie połączenia wyrzuca kody błędów i tabliczkę do wpisania loginu i hasła (wpisany login i hasło nie działa). Najgorsze jest to że nie można uruchomić Vetor'a bez tego servera sql - a tam są zapisane informacje o rezerwacjach (nie ma możliwości oddzwonienia do klientów i poinformowania ich o problemie). Proszę o jakąś pomoc, komputer, serwery były kilkakrotnie resetowane, bezpieczniki sprawdzone, wszystko wygląda ok, a problem dalej występuje.

Zdjęcia z pulpitu recepcji:

Problem z uruchomieniem Vector Imag0114
Problem z uruchomieniem Vector Imag0115
Problem z uruchomieniem Vector Imag0116
Arek
Arek
newbie

Posts : 20
Join date : 2010-08-22
Age : 35
Location : Poznań

Back to top Go down

Problem z uruchomieniem Vector Empty Re: Problem z uruchomieniem Vector

Post  korreks Tue Sep 21, 2010 3:34 pm

No tak jak teraz to widzę to obstawiałbym jeden ze switchy ethernetu jeden jest po stronie torów drugi chyba na recepcji ale to różnie od centrum. Strasznie mało wysłanych i odebranych pakietów w komunikacji wiec ja obstawiam awarię fizyczną Sad No ale to na odległość. Może Piotrek ma jakieś pomysły.

korreks
master spamer

Posts : 258
Join date : 2010-08-05
Age : 43
Location : Ruda_Śląska

Back to top Go down

Problem z uruchomieniem Vector Empty rozwiązanie krzyżówki nr 1 :)

Post  Biele Tue Sep 21, 2010 10:50 pm

Sprawa wygląda tak:
Nastąpiły wielokrotne spadki napięć które wyłaczyły nam cały lokal, trwały po kilka sekund. Po ustaniu awarii włączyliśmy system, ale okazało się że nie możemy włączyć vectora, bo nie może się połączyć z bazą danych.
diagnoza: w momencie gdy nastąpił spadek napięć system musiał akurat zapisywać coś do bazy danych, przez co plik nie zapisał się w pełni, i całą bazę trak szlafił.
analiza sytuacji:
1. sprawdzenie połączenia sieciowego - najprostsza metoda czyli ping z recepcji na kompa z tyłu, u nas komenda "ping 128.0.0.151", jeśli pingi przechodzą to HUB, karta sieciowa i kable są ok;
2. sprawdzenie serwerów - trzeba podpiąć monitor i klawiaturę usb do kompa z tyłu, i sprawdzić czy system się w pełni załadował;

Jeśli któryś z punktów jest nieprawidłowy to macie już jasną usterkę, jeśli nie to właśnie to co my mieliśmy,czyli błąd bazy danych, jedyne co was ratuje to wczytanie ostatniego obrazu dysku jaki macie zapisany (swoją drogą ustawcie sobie auto-backup na co 2 dni, bo brak 6 ostatnich dni to naprawdę bałagan w rezerwacjach).

Nie pomoże wam zrzut samego katalogu z obrazu dysku, bo to próbowałem - baza danych przechowywana musi być nie tylko w katalogu C:\Brunswick , musi być przerzucony cały obraz dysku, bo dane mogą się znajdować zarówno gdzieś w Program Files jak i w samym rejestrze komputera.

Po kontakcie z p. Tadeuszem Pawlikowskim - przedstawicielem Brunswick na Polskę dostałem jeszcze sugestię, że nawet gdy nie chodzi komp na recepcji można uruchomić tory ze scoringiem. trzeba jednak na konsoli wpisać kod administracyjny, którego nie znamy - czy wiadomo wam coś o takim kodzie? Jeśli takowy znacie proszę o info.

Jeśli chodzi zaś o bilard to komp na recepcji nie miał z tym nic wspólnego, tzw. błąd ludzki Razz

pozdrawiam i życzę żeby wam się nic takiego nie trafiło Wink

Biele
newbie

Posts : 3
Join date : 2010-08-21
Location : Poznań

Back to top Go down

Problem z uruchomieniem Vector Empty Re: Problem z uruchomieniem Vector

Post  maryn_83 Wed Sep 22, 2010 5:43 pm

słyszałem o tym kodzie
podobno na konsoli dotykowej każdego z torów można go wpisać
ale niestety nikt nie wie jaki to kod
maryn_83
maryn_83
advanced forumer

Posts : 115
Join date : 2010-08-16
Age : 40
Location : RYBNIK

Back to top Go down

Problem z uruchomieniem Vector Empty Re: Problem z uruchomieniem Vector

Post  korreks Thu Sep 23, 2010 2:53 pm

Maryn mam wasze konsole - obie działają Smile sprawdźcie sobie zasilanie do nich, bo w jedna była uszkodzona ale druga raczej nie, wczoraj sprawdzaliśmy z Darkiem w Sosnowcu.

korreks
master spamer

Posts : 258
Join date : 2010-08-05
Age : 43
Location : Ruda_Śląska

Back to top Go down

Problem z uruchomieniem Vector Empty Re: Problem z uruchomieniem Vector

Post  maryn_83 Thu Sep 23, 2010 5:47 pm

taki mały OT ale dzięki Razz
sprawdzimy
maryn_83
maryn_83
advanced forumer

Posts : 115
Join date : 2010-08-16
Age : 40
Location : RYBNIK

Back to top Go down

Problem z uruchomieniem Vector Empty Re: Problem z uruchomieniem Vector

Post  Sinksink Fri Sep 24, 2010 3:22 pm

2x enter:P i wystartujesz grę ;P
Sinksink
Sinksink
newbie

Posts : 21
Join date : 2010-08-11
Age : 42
Location : Zgorzelec / Liberec

Back to top Go down

Problem z uruchomieniem Vector Empty Re: Problem z uruchomieniem Vector

Post  Arch Fri Sep 24, 2010 11:43 pm

Hej.
A jak tam płytki CD? Przydały się Wam?
Arch
Arch
newbie

Posts : 8
Join date : 2010-08-23
Location : Rybnik

Back to top Go down

Problem z uruchomieniem Vector Empty Re: Problem z uruchomieniem Vector

Post  Biele Tue Sep 28, 2010 10:26 am

I nie i tak Razz Sprawdziliśmy obraz czy się zgadza z naszym systemem i jest wszystko super, więc mamy pewność że nic więcej się nie wysypało, natomiast nie musieliśmy nic więcej już przywracać. Ogromne dzięki i przesyłam póki co wirtualne pifko Smile

Biele
newbie

Posts : 3
Join date : 2010-08-21
Location : Poznań

Back to top Go down

Problem z uruchomieniem Vector Empty Re: Problem z uruchomieniem Vector

Post  korreks Fri Jan 28, 2011 5:41 pm

Sinksink z tym dwa razy enter to nie do końca prawda. Dzisiaj rozgryzałem ten problem w Bytomiu. Kody w razie potrzeby mam, mam też procedurę jak je uzyskać. Nie będę jednak podawał na forum ze względu na wiadomo co Smile. Jakby co to w razie potrzeby pisać na priva.
Aby w ogóle można było uruchomić maszynę w trybie standalone (zupełnie bez Vectora) to komputer Vectora musi być odłączony od serwera. Dopiero wtedy akceptowalny jest kod uruchamiający tryb standalone. Very Happy

korreks
master spamer

Posts : 258
Join date : 2010-08-05
Age : 43
Location : Ruda_Śląska

Back to top Go down

Problem z uruchomieniem Vector Empty Re: Problem z uruchomieniem Vector

Post  Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum