Fantasy Park
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Nie stawia 7,8,9 i nie aktywuje ogranicznika posuwu.

+2
daroFPSC
Coolman
6 posters

Go down

Nie stawia 7,8,9 i nie aktywuje ogranicznika posuwu. Empty Nie stawia 7,8,9 i nie aktywuje ogranicznika posuwu.

Post  Coolman Sun Jul 08, 2012 10:44 pm

Witam

Ostatnio pojawił mi się bardzo dziwny problem (dotąd się z tym nie spotkałem) a mianowicie maszyna nie chce zejść do pozycji ustawienia kręgli i nie otwiera griperów kręgli 7,8,9 . Po zapoznaniu się z tematem doszedłem do tego że przepalił się bezpiecznik na płycie LV odpowiedzialny właśnie za te rzeczy , niestety po wymianie - to samo - znowu się spalił , więc 3,15A zastąpiłem 4A tym razem bezpiecznik wytrzymał ale problem nie zniknął.

A teraz druga część zagadki po przeniesieniu płyty LV uszkodzonej pary maszyn na sprawne maszyny problem pojawił się na sprawnej do tej pory maszynie i nawet po zmianie płyty na tą która obsługiwała sprawne maszyny problem nie znikł , a więc tak jak by przywędrował i zainfekował kolejną maszynę Very Happy
. Podejrzewam że możliwe jest to że zamieniając te płyty uszkodziłem coś na sprawnej maszynie (płytę I/O lub HV- ta raczej nie ma z tym nic wspólnego) płytę I/O też wymieniłem i dalej to samo.

Może ma ktoś jakiś pomysł co może powodować taki stan rzeczy? Dodam jeszcze że dioda (zielona) sygnalizująca obecność napięcia w danym obwodzie się nie świeci i tu podejrzewam uwalenie mostka prostowniczego obok tej diody , ale dalej nie rozumiem jak się popsuła sprawna płyta
Coolman
Coolman
advanced forumer

Posts : 104
Join date : 2010-10-14
Age : 38
Location : Kraśnik/Lublin

Back to top Go down

Nie stawia 7,8,9 i nie aktywuje ogranicznika posuwu. Empty Re: Nie stawia 7,8,9 i nie aktywuje ogranicznika posuwu.

Post  daroFPSC Mon Jul 09, 2012 11:16 am

weź z kolejnej pary sprawnych maszyn płytę I/O i przełóż do nowozainfekowanej maszyny - jeśli problem zniknie to masz 2 I/O do naprawy lub kupienia

daroFPSC
forumer

Posts : 55
Join date : 2010-08-22
Location : Sosnowiec

Back to top Go down

Nie stawia 7,8,9 i nie aktywuje ogranicznika posuwu. Empty Re: Nie stawia 7,8,9 i nie aktywuje ogranicznika posuwu.

Post  Coolman Mon Jul 09, 2012 3:10 pm

I/O wziąłem z zapasu więc mało prawdopodobne aby miało tą samą awarię bo problem pojawił się pierwszy raz odkąd działa kręgielnia. Póki co wysłałem płytki LV i HV do Kondzia może on coś zaradzi na to.
Coolman
Coolman
advanced forumer

Posts : 104
Join date : 2010-10-14
Age : 38
Location : Kraśnik/Lublin

Back to top Go down

Nie stawia 7,8,9 i nie aktywuje ogranicznika posuwu. Empty Re: Nie stawia 7,8,9 i nie aktywuje ogranicznika posuwu.

Post  daroFPSC Thu Jul 12, 2012 7:45 pm

nie dopowiedziałem Embarassed
chodzi mi o boczną płytkę - je też sprawdzałeś ??

daroFPSC
forumer

Posts : 55
Join date : 2010-08-22
Location : Sosnowiec

Back to top Go down

Nie stawia 7,8,9 i nie aktywuje ogranicznika posuwu. Empty Re: Nie stawia 7,8,9 i nie aktywuje ogranicznika posuwu.

Post  Coolman Fri Jul 13, 2012 8:01 pm

SI

Problem rozwiązany , winny okazał się uwalony transformator a właściwie jedno z jego uzwojeń wtórnych (zielona para nie miała przejścia) z 4 maszyn złożyłem 2 i póki co działają , teraz kombinuję co z trafo zrobić.
Coolman
Coolman
advanced forumer

Posts : 104
Join date : 2010-10-14
Age : 38
Location : Kraśnik/Lublin

Back to top Go down

Nie stawia 7,8,9 i nie aktywuje ogranicznika posuwu. Empty Re: Nie stawia 7,8,9 i nie aktywuje ogranicznika posuwu.

Post  Mentor Thu Jul 19, 2012 2:09 pm

Podmieniajac na większy bezpiecznik zawsze możesz uszkodzić to co ochraniają bezpieczniki, wyjątkiem są triaki tyrystory, które mają większy zapas mocy.

Po to są mierniki aby móc sprawdzić co jest nie tak. Cool
Mentor
Mentor
forumer

Posts : 91
Join date : 2012-02-02
Age : 40
Location : Płock

Back to top Go down

Nie stawia 7,8,9 i nie aktywuje ogranicznika posuwu. Empty Re: Nie stawia 7,8,9 i nie aktywuje ogranicznika posuwu.

Post  Coolman Thu Jul 19, 2012 9:59 pm

tylko nie zawsze tym miernikiem da się sprawdzić bo przecież nie przelece miernikiem całej płyty. Mniejsza o to , potrzebuję teraz trafa Kondzio dał mi namiar na firmę gdzie niby mają takie (ale nie ma stanie magazynowym) i najszybciej podobno 25 sierpnia będą mieli Shocked a na necie coś ciężko z innymi dostawcami. Nie wiem czy do przezwojenia nie pójdzie w takim układzie , może nie wyjdzie taniej ale na pewno szybciej.
Coolman
Coolman
advanced forumer

Posts : 104
Join date : 2010-10-14
Age : 38
Location : Kraśnik/Lublin

Back to top Go down

Nie stawia 7,8,9 i nie aktywuje ogranicznika posuwu. Empty Re: Nie stawia 7,8,9 i nie aktywuje ogranicznika posuwu.

Post  Mentor Thu Jul 19, 2012 10:48 pm

Poproszę zdjęcie, oznaczenie trafa i jeśli jest napięcia wej wyj Smile
Znam firmę która robi trafa ale w tedy trzeba zamówić chyba 10 min. poszukam jeszcze u moich dostawców Smile
Najwyżej jak nie będzie identyczne to znajdę zamiennik
Mentor
Mentor
forumer

Posts : 91
Join date : 2012-02-02
Age : 40
Location : Płock

Back to top Go down

Nie stawia 7,8,9 i nie aktywuje ogranicznika posuwu. Empty Re: Nie stawia 7,8,9 i nie aktywuje ogranicznika posuwu.

Post  Coolman Thu Jul 19, 2012 11:04 pm

mentor po co ci zdjęcie? Na każdej z maszyn masz (skrzynek) masz takie 2 u dołu wiszą czarne , mają 4 pary na wyjściu każda po 26V na wejściu 4 kable z czego jeden "ślepy" kondzio zna dokładniejsze dane

UP!

manual część 3 3-9
Coolman
Coolman
advanced forumer

Posts : 104
Join date : 2010-10-14
Age : 38
Location : Kraśnik/Lublin

Back to top Go down

Nie stawia 7,8,9 i nie aktywuje ogranicznika posuwu. Empty Re: Nie stawia 7,8,9 i nie aktywuje ogranicznika posuwu.

Post  Mentor Thu Jul 19, 2012 11:40 pm

Jutro obadam i dam znać
Mentor
Mentor
forumer

Posts : 91
Join date : 2012-02-02
Age : 40
Location : Płock

Back to top Go down

Nie stawia 7,8,9 i nie aktywuje ogranicznika posuwu. Empty Re: Nie stawia 7,8,9 i nie aktywuje ogranicznika posuwu.

Post  Coolman Thu Jul 19, 2012 11:51 pm

spoko będę wdzięczny.
Coolman
Coolman
advanced forumer

Posts : 104
Join date : 2010-10-14
Age : 38
Location : Kraśnik/Lublin

Back to top Go down

Nie stawia 7,8,9 i nie aktywuje ogranicznika posuwu. Empty Re: Nie stawia 7,8,9 i nie aktywuje ogranicznika posuwu.

Post  daroFPSC Sun Jul 22, 2012 1:21 pm

Powiedzmy że mam takie trafo "wolne" Wink
W zamian oczekuję uszkodzonego Wink
Pasuje Ci taki układ Smile ??
Trafo przekarzę Konradowi lub wyślemy bezpośrednio - ale to nie ode mnie zależy.
W każdym razie trafo jest Smile

daroFPSC
forumer

Posts : 55
Join date : 2010-08-22
Location : Sosnowiec

Back to top Go down

Nie stawia 7,8,9 i nie aktywuje ogranicznika posuwu. Empty Re: Nie stawia 7,8,9 i nie aktywuje ogranicznika posuwu.

Post  Mentor Sun Jul 22, 2012 5:30 pm

Te trafo trzeba przewijać, wynalazek brunswicka Smile
Mentor
Mentor
forumer

Posts : 91
Join date : 2012-02-02
Age : 40
Location : Płock

Back to top Go down

Nie stawia 7,8,9 i nie aktywuje ogranicznika posuwu. Empty Re: Nie stawia 7,8,9 i nie aktywuje ogranicznika posuwu.

Post  daroFPSC Sun Jul 22, 2012 6:02 pm

nie trzeba ich przewijać Wink
Poczekam na odpowiedź Konrada ( maila już wysłałem) Smile

daroFPSC
forumer

Posts : 55
Join date : 2010-08-22
Location : Sosnowiec

Back to top Go down

Nie stawia 7,8,9 i nie aktywuje ogranicznika posuwu. Empty Re: Nie stawia 7,8,9 i nie aktywuje ogranicznika posuwu.

Post  korreks Mon Jul 23, 2012 11:18 pm

Trafo kosztuje mniejsze pieniądze niż wysyłka tam i z powrotem.
Darko one siedzą w koszyczkach - uzwojenia? Nie rozbierałem tych transformatorów, jeżeli są osobne to można je faktycznie wymienić.

korreks
master spamer

Posts : 258
Join date : 2010-08-05
Age : 43
Location : Ruda_Śląska

Back to top Go down

Nie stawia 7,8,9 i nie aktywuje ogranicznika posuwu. Empty Re: Nie stawia 7,8,9 i nie aktywuje ogranicznika posuwu.

Post  daroFPSC Tue Jul 24, 2012 12:13 am

ja je rozbierałem Smile
Nie da się przewinąć trafa spawanego - ale można naprawić i mam na to sposób Wink
Dwa mam wolne od ręki a paczka pocztowa priorytet do 5 kg to niecałe 20 PLN Smile
Usługi krajowe
Paczka pocztowa z zadeklarowaną wartością priorytetowa - gabaryt A
Masa: ponad 2kg do 5kg
Wartość paczki: 200 zł
Opłata zasadnicza 14.50 zł
Opłata za podaną wartość 4.00 zł
Potwierdzenie odbioru 1.90 zł
Suma 20.40 zł

daroFPSC
forumer

Posts : 55
Join date : 2010-08-22
Location : Sosnowiec

Back to top Go down

Nie stawia 7,8,9 i nie aktywuje ogranicznika posuwu. Empty Re: Nie stawia 7,8,9 i nie aktywuje ogranicznika posuwu.

Post  korreks Wed Jul 25, 2012 3:25 pm

Ok dobrze wiedzieć.

Póki co trafa już są w Lublinie. Myślę że dzisiaj maszyny będą sprawne.

cheers

korreks
master spamer

Posts : 258
Join date : 2010-08-05
Age : 43
Location : Ruda_Śląska

Back to top Go down

Nie stawia 7,8,9 i nie aktywuje ogranicznika posuwu. Empty Re: Nie stawia 7,8,9 i nie aktywuje ogranicznika posuwu.

Post  korreks Sat Aug 18, 2012 12:04 am

Ok, więc, za Darkiem, a właściwie pod jego nieobecność włamałem się do jednego z transformatorów które miał na warsztacie. W trafie są standardowe zabezpieczenia, po rozkręceniu obudowy i rozcięciu wierzchnich warstw papieru każde uzwojenie na wyjściu kabla ma bezpiecznik, z reguły palą się tylko te bezpieczniki, wystarczy je wymienić i trafo jak nowe. Twisted Evil

korreks
master spamer

Posts : 258
Join date : 2010-08-05
Age : 43
Location : Ruda_Śląska

Back to top Go down

Nie stawia 7,8,9 i nie aktywuje ogranicznika posuwu. Empty Re: Nie stawia 7,8,9 i nie aktywuje ogranicznika posuwu.

Post  daroFPSC Sun Aug 26, 2012 12:01 am

No to już wiem kto po sosnowieckim VIPROOMie buszuje jak mnie nie ma Wink

daroFPSC
forumer

Posts : 55
Join date : 2010-08-22
Location : Sosnowiec

Back to top Go down

Nie stawia 7,8,9 i nie aktywuje ogranicznika posuwu. Empty Check the cb4 circuit breaker on the board

Post  ERHAN Sat Mar 14, 2015 3:54 am

Your HV Board is broken. The Cb 4 circuit breaker controls the 7,8,9 and the stroke limiter selenoid. You can fix it easily.

ERHAN
newbie

Posts : 2
Join date : 2015-03-14

Back to top Go down

Nie stawia 7,8,9 i nie aktywuje ogranicznika posuwu. Empty Re: Nie stawia 7,8,9 i nie aktywuje ogranicznika posuwu.

Post  lukaszspolny Sun May 03, 2015 7:39 pm

Panowie, każde uzwojenie owego transformatora ma zabezpieczenie termiczne, wystarczy rozkleić papier, znaleść malutki bezpiecznik termiczny, wylutować go i zastąpić nowym, koszt naprawy to jakieś 3 zł. Pozdro z Radomia Very Happy

lukaszspolny
newbie

Posts : 1
Join date : 2015-05-03

Back to top Go down

Nie stawia 7,8,9 i nie aktywuje ogranicznika posuwu. Empty Re: Nie stawia 7,8,9 i nie aktywuje ogranicznika posuwu.

Post  Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum