Regulacja wrzutników

Go down

Regulacja wrzutników

Post  korreks on Mon Jan 09, 2012 12:32 pm

Temat prosty ale może być pomocny dla nieobeznanych z grami.

Opisuję tutaj tylko regulację dwóch typów wrzutników "chińskich" wyróżniających się tym że posiadają one wzornik monety lub żetonu. W tym typie wrzutników często zdarza się że przyjmują one monety różne od tej która jest włożona jako wzornik np zamiast 2zł przyjmuje 5zł itp.
Aby wyregulować urządzonko potrzebujemy zgromadzić kilka monet wzorcowych które będziemy przepuszczać przez wrzutnik, oraz kilka monet "fałszywych" które posłużą nam do zweryfikowania poprawności naszej regulacji. Sama regulacja jest bardzo prosta i polega na obruceniu w lewo lub w prawo potencjometrów które na obu wrzutnikach zaznaczyłem na czerwono.

A poniżej zdjęcia z umiejscowieniem monety

Oba wrzutniki posiadają oprócz wspomnianej wyżej regulacji również trzypozycyjny selektor pozwalajacy na wybór czasu "odczytywania" monety. Rozpoznać można go po znajdujących się przy nim napisach slow, medium, fast. Najlepiej gdyby udało się nam dokonać regulacji wrzutnika przy ustawieniu tego selektora na fast, jednakże życie pokazuje że jest to trudne gdyż nasze monety dosyć znacznie różnią się mierzy sobą co powoduje że wrzutnik nie przyjmuje monet które przyjmować powinien. Bardzo istotne jest aby wrzutnik sprawdzić co najmniej kilkoma monetami bo dopiero to da nam w miarę rzeczywisty obraz poprawności ustawień.

korreks
master spamer

Posts : 258
Join date : 2010-08-05
Age : 38
Location : Ruda_Śląska

View user profile

Back to top Go down

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum